Сторінки
- БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ГРОМАДИ
- Користувачам бібліотеки про послуги
- ГРОМАДСЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
- КРАЄЗНАВЧІ ДЖЕРЕЛА: історія, сучасність, постаті.
- ЛІТЕРАТУРНА ВІТАЛЬНЯ
- ПОЕТИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ "МЕЛОДІЯ СЛОВА"
- Варто прочитати
- Структура КЗ "Жидачівська міська публічна бібліотека"
- ЗШИТКИ МЕТОДИСТА
- БІБЛІОГРАФ ІНФОРМУЄ / літературні інформини, бібліографічні огляди , книголенди за творчістю митців художнього слова /
8 грудня 2020 р.
Цікаві книжкові новинки до Різдвяних канікул
4 грудня 2020 р.
«Відкрий серце для добра» урочистості до міжнародного дня осіб з інвалідністю спільно з районною асоціацією інвалідів.
Коли здається жити неспромога,
Коли здається сили вже нема,
Повір у себе, і твоя тривога
Розвіється, як марево сама…
Доброта! Милосердя! Це в характері
нашого українського народу. На жаль ці слова не нові і нікого не дивують.
Йдучи по вулиці, ми бачимо людей у
візочках чи у темних окулярах. Церебральний параліч, сліпота, глухота… З такими
хворобами народжуються діти і ніхто не застрахований від такого лиха протягом
свого життя. Та не дивлячись на проблеми, ці люди живуть, працюють, творять,
перемагають.
3 грудня у Жидачівській бібліотеці
пройшли урочистості з нагоди відзначення
Міжнародного дня інвалідів. Зустріч пройшла в атмосфері щирості та
позитиву. На добру згадку про зустріч учасники заходу обмінялися подарунками.
Бажаємо всім щастя й удачі, міцного
здоров’я, життєвої енергії. Хай оточують близькі люди, які вас розуміють, мрії
будуть прикрашені вогнем Надії, Віри і Любові! Щоб все неможливе стало
можливим. Миру, злагоди та добробуту!
3 грудня 2020 р.
ДИВИСЬ НА НАС, ЯК НА РІВНИХ /люди, які в інвалідному візку підкорили світ /
ІНФОРМ-ЕКСПРЕС
Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році. «Інвалідність — це не обділеність долею, це, скоріше, такий спосіб життя при обставинах, що склалися, і цей спосіб життя може бути дуже цікавим — і мені, і іншим»— Олена Дунаєва.Багато людей з обмеженими можливостями сприяли розвитку людства. До них входять і відомі знаменитості, актори, співаки, світові політичні лідери.
Джон Воркап Корнфорт — австралійський хімік-органік. Член Лондонського королівського товариства (1953). Нобелівська премія з хімії (1975) за дослідження стереохімії реакцій ферментативного каталізу. У 10-річному віці у нього з'явилися перші ознаки втрати слуху від отосклерозу, і через 10 років він втратив слух. У 1975 році Корнфорту присуджена Нобелівська премія (спільно з В. Прелогом) «за роботи по стереохімії ферментативних реакцій».Із здобуттям Нобеліївської премії, Корнфорт показав всьому світу, що глухота не є бар»єром до досягнення наукових висот.
Бар'єр інвалідності подолав і відомий фізик-математик Стівен Гокінг, один з найбільш впливових в науковому сенсі і відомих широкій громадськості фізиків-теоретиків нашого часу.Уже три десятки років, як учений страждає невиліковною хворобою - розсіяним склерозом. Це хвороба, при якій рухові нейрони поступово вмирають і людина стає все більш безпорадною... Після операції на горлі він втратив здатність говорити. Друзі подарували йому синтезатор мови, який був встановлений на його кріслі-колясці і за допомогою якого Гокінг може спілкуватися з оточуючими.Головна спеціалізація Стівена Гокінга - космологія і квантова гравітація. Вчений досліджував термодинамічні процеси, які виникають в чорних дірах. Його ім'ям названо явище, яке описує "випаровування чорних дір" - "випромінювання Гокінга". .fr
Відомий німецький композитор Людвіг ван Бетховен страждав глухотою, "дзвоном" у вухах, який заважав йому сприймати і оцінювати музику. А на більш пізній стадії хвороби він уникав і звичайних розмов.Причина глухоти Бетховена невідома. Але за своє недовге життя він написав 9 симфоній, 5 фортепіанних концертів і 1 скрипковий, 17 струнних квартетів, 1 оперу і 32 фортепіанні сонати.
Актор "Голодних ігор" Дональд Сазарленд також з дитинства бореться з ревматизмом, гепатитом і поліємілітом. Але це не завадило йому прийти до своєї мети і стати актором. Він з'явився більше ніж у 130 фільмах, у тому числі і "Голодні ігри", "Острів скарбів", "Механік" і т.д
Андреа Бочеллі - італійський оперний співак. Андреа Бочеллі народився в 1958 році в Ладжатіко в провінції Тоскана. Незважаючи на сліпоту, він став одним з найбільш сильних голосів сучасної опери та поп-музики. Бочеллі однаково добре вдається і виконання класичного репертуару, і поп-балад. Він записав дуети з Селін Діон, Сарою Брайтман, Еросом Рамазотті і Ел Жарром.
Рівненське подружжя Сіваків Іван та Надія, яке танцює на візках, і з чемпіонату світу привезло "золото". Це вже не перше їх "золото" на таких престижних змаганнях.
Даша Безкостна, хворіє на ДЦП, художниця. Замість пензликів – пальці ніг. Лише у такий спосіб покручене хворобою тіло дівчинки дає їй можливість творити картини дивовижної крами: "Рожевий фламінго", "Море любові", "Портрет мами".
Олена Акопян - українська спортсменка, чемпіонка та багаторазовий призер літніх паралімпійських ігор з плавання, дворазовий призер зимових паралімпійських ігор з лижних гонок та біатлону. Заслужений майстер спорту України (1998). Нагороджена орденом "За заслуги" І, ІІ і ІІІ ступеня та орденом княгині Ольги ІІ та ІІІ ступеня.
Юлія Ресенчук, дівчина з інвалідністю прикута до візка через автокатастрофу, є успішною бізнес-леді, очолює благодійний фонд, бере участь у модному показі як модель, знімається у зіркових фотосесіях.
Максим Веракса - український плавець, має порушення зору, чотириразовий паралімпійський чемпіон і володар бронзової нагороди Ігор-2008.