ЗШИТКИ МЕТОДИСТА

  Зшитки методиста " Ольга Кобилянська мисткиня, чиї слова звучать неначе музи"


28. 11.23 відбувся черговий семінар бібліотечних працівників за темою «Офлайн - діалог за підсумками 2023 року та нові реалії 2024 року»

   


Директор КЗ «Жидачівська міська публічна бібліотека» - Л. Янклевич  коротенько підбила підсумки роботи бібліотек-філій у 2023 році та наголосила на його проблеми,з якими зіткнулися у поточному році та зупинилась на змінах звітності.

   



Провідний методист зазначити, що у складних умовах війни та невизначеності вкрай важливо для наукової та культурної спільноти підтримувати професійні та творчі зв'язки, мати нагоду для зустрічі, обміну ідеями, думками та досвідом. 

    Саме бібліотеки є простором зустрічей, територією співтворення та порозуміння. В умовах воєнного стану ми маємо закладати у наші плани:

-         діяльність на актуалізацію бібліотечних фондів ;

-          промоція читання;

-         просвітницьку діяльність ; 

-          сприяння навчанню впродовж життя цифрову і медійну грамотність;

-         сприяння поширенню української мови в усіх сферах життєдіяльності;

-         участь у волонтерському русі та  благодійництв.

  Усім бібліотекам-філіям було роздані « Календарі знаменних та пам’ятних дат на 2024 рік », який підготувала Жидачівська міська публічна бібліотека

 

    26 березня 2024року відбувся черговий семінар бібліотечних працівників КЗ«Жидачівська міська публічна бібліотека» на тему «Національно-патріотичне виховання у контексті сучасних викликів».      


 На початку семінару  з організаційними питаннями щодо поточної роботи виступила начальник відділу культури Жидачівської міської ради – О. І. Зубрицька.

     


 У своєму виступі провідний методист – Г. В. Корнецька окреслила пріоритетність одного із головних напрямів роботи бібліотек – національно-патріотичне виховання , яке саме зараз набуло нового значення і сенсу, стало нагальною потребою і для людей і для держави. Підкреслила значимість національно - патріотичного виховання  в проведенні інтерактивних заходів в бібліотеці. Наведено цикл заходів (назви і форми роботи)  - до Дня Соборності, трагічної історії Крут, відзначення Революції Гідності та вшанування Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни, відзначення Дня захисників і захисниць, незалежності України та Дня української державності, вшанування жертв Голодомору, заходи до патріотичного виховання через мову, народні традиції і звичаї та заходи краєзнавчого характеру , які є однією з важливих складових національно-патріотичного виховання.

       


 Доповнив тему національно-патріотичного виховання історичний лекторій до 360-річниці від дня смерті І. Виговського, який підготував директор музею історії та мистецтва Жидачівської землі Національної галереї імені Бориса Возницького   - С. І. Ревуцький.

     


З питаннями та пропозиціями робочого характеру виступила директор КЗ« Жидачівської міської публічної бібліотеки»  - Л. П. Янклевич.

       Бібліотекарі кожної із бібліотек-філій отримали зшитки методиста «Національно-патріотичне виховання у контексті сучасних викликів» 


       15. 07. 2024 року відбувся черговий семінар бібліотечних працівників КЗ «Жидачівська міська публічна бібліотека» - «Промоція книги в контексті інформаційних потреб сучасного користувача»

З питаннями та пропозиціями щодо поточної роботи бібліотек виступила директор КЗ «Жидачівська міська публічна бібліотека Л. П. Янклевич.

«Промоція книги в контексті інформаційних потреб сучасного користувача» під такою назвою провела презентацію провідний методист, яка акцентувала увагу на значущості промоції книги, шляхах поширення інформації про книги: видання інформаційного бюлетеня друкованих видань, втілення спільного радіо проекту ЖМБ і радіо «Жидачів FM», букросинг «Бібліотерапія у стаціонарних відділеннях». Звернула увагу на форми роботи з промоції книги та бібліографії як необхідного компоненту промоції книг.


Презентація по цьому питанню узагальнила досвід роботи ЖМПБ.
Бібліотечні працівники почерпнули нові креативні ідеї, які зможуть використати у своїй роботі.

     Зшитки методиста "Сучасник серед класиків, класик серед сучасників" / до 100-річчя від дня народження П. Загребельного

25.10.24 року відбувся черговий семінар бібліотечних працівників на тему:«Здоров’я нації і наслідки війни».
На початку семінару з організаційними питаннями щодо поточної роботи виступила директор КЗ «Жидачівська міська публічна бібліотека» - Л. П. Янклевич.


По організації та формуванні книжкового фонду виступила провідний бібліотекар сектору формування бібліотечних фондів і каталогізування – І. Мацьків.


У своєму виступі провідний методист – Г. В. Корнецька окреслила пріоритетність роботи бібліотек щодо промоції здорового способу життя та психологічної підтримки. Бібліотеки мають стати своєрідними драйверами профілактики захворювань, психологічної підтримки та промоції здорового способу життя. Акцентувалася увага на тому, що може зробити бібліотека в цьому напрямку:
- Інформаційні матеріали про здоровий спосіб життя;
- добірки книг на теми фізичного і психічного здоров’я;
- соціокультурні заходи;
- творчість, спілкування;
- бібліотерапія
Були запропоновані назви та форми соціокультурних заходів, якими можна
скористатися при промоції здорового способу життя.
Презентувалися книги по психології для читання:
Хей Л «Зціли своє життя та полюби його»
Хей Л. «Зціли себе сам»
Броннікова С. « Інтуїтивне харчування : як припинити непокоїтися щодо їжі та схуднути»
Вікінг М. «Маленька книга Люке»: секрети найщасливіших людей світу
Темплер Б. «Правила мислення»
Нестор Д. «Дихання»
Ферреро Б. «365 історій для душі»
Калабуха Л. «Зробіть навпаки» та «Почніть говорити ні»
Кіосакі Р. «Багатий тато, бідний тато».


Кожен бібліотекар отримав зшитки методиста «Здоров’я нації і наслідки війни» / робота бібліотек щодо промоції здорового способу життя/.
Підтримка, яка надається вразливим групам та людям, які потребують особливої допомоги бібліотеки - крок уперед на шляху українців до міцнішого психічного здоров’я і вищого рівня добробуту, які необхідні , щоб вижити в умовах війни.

29 листопада відбувся черговий семінар-нарада бібліотечних працівників «Планування і звітність у стилі сучасних вимог».
Директор КЗ «Жидачівська міська публічна бібліотека» - Л. Янклевич підбила підсумки роботи бібліотек-філій у 2024 році та наголосила на його проблеми,з якими зіткнулися у поточному році і зупинилась на звітності.


Провідний методист Галина Корнецька наголосила , що стратегічне планування бібліотек на 2025 рік передбачає визначення основних цілей, залучення громади та адаптацію послуг відповідно до потреб часу. Це критично важливо для забезпечення стабільності та розвитку бібліотек у нових умовах. Визначила основних ювілярів 2025 року та пам’ятних подій, що будуть святкуватися на державному рівні. Звернула увагу на краєзнавчі знаменні і пам’ятні дати:
 185 років від дня народження О. Партицького, поета,мовознавця, вчителя, вченого;
 100 років від дня народження майстрині художньої виставки, педагога О. Возниці;
 165 років від дня народження В. Коцовського, доктора філософії,педагога, громадського діяча;
 165 років від дня народження Г. Пежанського, архітектора;
 100 років від дня народження Олекси Чинилук (Олександра Черпіта),письменниці;
 115 років від дня народження Миколи Лебедя, політичного військового діяча, одного із лідерів ОУН;
 85-річчя від дня народження Ірини Калинець , громадської діячки, члена НСПУ, політв’язня.
Кожна бібліотека-філія отримала «Календар знаменних і пам’ятних дат на 2025 рік», який підготувала Жидачівська міська публічна бібліотека.



6 березня 2025 року Жидачівська міська публічна бібліотека провела семінар-нараду бібліотечних працівників «Бібліотерапія – важлива складова роботи бібліотек: виклик часу"
Питання про нові реалії та перспективи 2025 року висвітлила директор КЗ «Жидачівська міська публічна бібліотека» Л. Янклевич.

З питанням списання літератури виступила провідний бібліотекар сектору формування бібліотечних фондів і каталогізування.

Бібліотерапія – це одна із форм психотерапії, спрямована на поліпшення стану людини, що сприяє її духовному зростанню. Вона досить сильно і довгостроково впливає на людину, усуває наслідки депресії, негативні емоції.
Презентацію «Бібліотерапія – це лікування людини словом і книгою» підготувала провідний методист – Г. Корнецька, яка наголосила на великому впливі книги на психічний стан людини, під час читання мозок активно формує нові нейронні зв’язки, допомагає впоратись зі стресом, емпатією, ментальним здоров’ям.

Всі бібліотекарі отримали зшитки методиста, які розкрили організацію заходів з бібліотерапії та додатково пропонували список книг для читання при різних станах захворювання.






Немає коментарів:

Дописати коментар