13 лютого 2025 р.

"Востане у новій красі, проживши лихоліття Твоя, Тарасе, звільнена земля…" - урок української у бібліотеці

   І знову наближаються Шевченківські дні… І знову линуть до нас думки геніального українського поета…

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
І голос твій нам душі окриля!
Востане у новій красі, проживши лихоліття
Твоя, Тарасе, звільнена земля…
Сьогодні для учнів 8-9 класів ЗЗСО №3 ім. О.Партицького в нашій бібліотеці пройшов відкритий урок по творчості Т.Г.Шевченка.
Розпочала урок вчитель української мови та літератури Ольга Мирославівна Костик.


Бібліотекарі підготували для учнів відео презентацію про життя і творчість видатного Кобзаря. Зупинили увагу на маловідомих фактах з біографії поета та послухали живий голос Тараса.




Учні долучилися до читання шевченкової поезії з вишитого Кобзаря та взяли участь у літературній вікторині.




Хочеться торкатися його святих слів, читати й перечитувати сторінка за сторінкою його прості і мудрі поезії.
Тарас Шевченко… Його ім’я стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.



3 лютого 2025 р.

Презентація книги В. Благого "Омелян Партицький: постать на тлі епохи"


2 лютого 2025 року в літературній вітальні Жидачіської міської публічної бібліотеки відбулася значуща подія. Подія, яка без сумніву увійде в історію культурно – громадського й науково – освітнього простору нашого регіону. Ми презентували книгу, яку жанрово визначають як науково – популярне видання. Книгу, в якій цікаво і доступно й водночас ґрунтовно та фахово подано фундаментальні знання з тих сфер історії та культури, що формують сенси і цінності.
І це книга кандидата історичних наук, автора понад двадцятьох наукових статей, трьох монографій, окремих публікацій на краєзнавчо – історичну тематику у часописі «Новий час» (їх понад 25), автора та ведучого радіо рубрики «Наші імена» на Жидачів FM, активного культурно – громадського діяча, директора Жидачівського ЗЗСО I – III ст. №3 ім. О. Партицького – Василя Богдановича Благого, книга під промовистою назвою «Омелян Партицький: постать на тлі епохи».



Мабуть самим Божим провидінням був визначений час виходу та день презентації цієї книги, адже помер Омелян Партицький 1 лютого 1895 року.
Провідний галицький часопис «Діло» того часу в некролозі повідомляв: «Помер Омелян Партицький – професор учительської семінарії у Львові, член – засновник і почесний член товариства «Просвіта», товариства ім.. Т. Шевченка, високо заслужений діяч на ниві руської літератури і в національному житті, чоловік чесного характеру, патріот – взагалі один з найкращих синів України - Руси»



Монографія Василя Благого, власне, і висвітлює життєдіяльності Омеляна Йосиповича як цетральної фігури культурно - громадського життя Галичини другої половини XIX ст. Це перша спроба цілісного дослідження життєпису О. Партицького. Практичне значення книги вражає. Вона поповнить зання не лише істориків та краєзнавців, а й мовознавців, журналістів, етнографів, всіх тих, хто стоїть на сторожі наших націотворчих процесів.
Варто відзначити, що Василю Благому в день презентації (яка, до слова, відбувалася ще й у святошний день Стрітення Господнього) вдалося зібрати довкола себе фактично увесь місцевий істеблішмент. Це, справді, була стріча інтелігентного добірного товариства. Представники місцевої влади, духовенства, медійної сфери, науковці й освітяни, медики та діячі культури високо оцінили працю Василя Богдановича. Ділилися своїми захопливими враженнями, схвальними відгуками, конструктивними пропозиціями. Уклінно дякували автору за його невтомну працю у розвитку культурно – освітнього та науково – просвітнього руху громади.



Натомість автор навзаєм подякував усім присутнім й усім тим, хто всіляко сприяв виходу у світ його книги. Особливо щирі слова вдяки спрямовувалися Левку Володимиру, міському голові Жидачева; Ігорю Процану, його першому заступнику; Михайлу Титикалу, голові наглядової ради АТ «Кохавинська паперова фабрика» за фінансову допомогу. А також Дмитру Герцюку, канд. педаг. наук, доценту, декану факультету педагогічної освіти ЛНУ ім.. І. Франка та Ігорю Танчину – канд. іст. наук, доценту, заступнику директора з наукової роботи ЛІППО за фахові рецензії, схвальні відгуки та наукові поради.
Двогодинний літературно - науковий захід минув у продуктивній світоглядній бесіді, приємній культурно – творчій атмосфері.
Зі свого боку Жидачівська міська публічна бібліотека щиро дякує Василю Благому за його сподвижницю працю, за цікаву та пізнавальну книгу про нашого славетного земляка. Зичимо йому невичерпної снаги й доброго надиху на подальші звершення.