28 лютого 2020 р.

Мета в наc одна – вільна Україна



Доборолися, добалакалися,
Досварилася, аж  гримить.
Україно, чи ти була колись
Незалежною, хоч на мить
Від кайданів, що волю сковують?
Від копит, що у душу б’ють.
Від чужих , що тебе скуповують?
І своїх, що тебе продають?
/ Ліна Костенко/                                             
 Вшановуючи  річницю Майдану та 90-річницю Ліни Костенко працівники ЦРБ для членів  УТОС  підготували інформаційно-пізнавальний книголенд «Майдан у книгах» та інформаційно-поетичний лекторій « Поетеса від Бога» присвячений 90-річниці від дня народження Ліни Костенко.

23 лютого 2020 р.

Рядки, що беруть за живе...


«Сл   
«         Слово може усе, бо воно було найперше…Воно є перед усім і над усім. І ціни йому нема, як нема ціни рідній землі, чоловічій доблесті, родинному теплу, маминій пісні і жіночій любові. Ці поняття понад усе!»(В. Шовкошитний)
      І саме у слові розкривається «Палітра долі» Івана Гентоша, який відвідав Жидачів вперше, представив свою творчість у літературній вітальні, поета,  патріота, достойного шляхетного і мудрого чоловіка, який усі барви найтонших і найсвітліших чуттів і поривань дарує своїм читачам. Його вірші читають і слухають, його рядки викликають то усмішку, то зажуру, та нікого не залишають байдужим.
    Ми приємно вражені були бачити  так чисельно усіх любителів українського слова   у день, коли в Україні та світі  відзначали Міжнародний день рідної мови.
  Три години душевного, щирого спілкування, яке перепліталося з поезією  подарував усім присутнім автор.

        Іван Гентош - український поет і пародист,член Національної спілки письменників України і Української Асоціації письменників, автор багатьох поетичних збірок та пародій  , лауреат багатьох літературних премій, активний громадський діяч.
    Його творче кредо -надзвичайно прозоре: писати так, як лягає на душу. Про що б він не писав, той чи інший його рядок, як правило, зачепить за живе.

   Сучасну  молодь не  особливо приваблюють поетичні твори. Але цього разу затамувавши подих слухали, співчували, сміялись разом з автором. Навіть читали власну поезію та поезію Івана Гентоша. Звучали пісні у виконанні  зразкового вокального ансамблю «Струмок»(керівник О. Дахній). Та приємним сюрпризом стало для автора та усіх присутніх вітання учасників Жидачівського осередку громадської організації «Суспільно-культурне товариство Устріки».

    Зустріч пройшла на одному подиху.   Усі були просто вражені людиною , яка не є філологом за освітою, але якій вдається перекласти нашою людською мовою голоси природи і всесвіту, влучно висловити все те сокровенне, чим живе наша душа  і  усі ці почуття так легко, душевно і просто вилити у рядки. Загалом поезія Івана Гентоша переконує, що любов тримає цей світ, без неї людське існування втрачає сенс і віру. У патріотиці – це любов до рідної землі, матері, Вітчизни, у філософській ліриці – до життя, Бога, традицій і духовних цінностей, в інтимній ліриці –до батьків, жінки, дітей і родини. Ну і звичайно любов до природи, її неймовірної краси.













 Хочу процитувати слова, які написав у соцмережі автор про цю зустріч:    
«..у День рідної мови, мав в Жидачеві одну із кращих своїх творчих зустрічей - щиро дякую за запрошення і модерування пані Ользі Костик та Галині Дереш, а колективу Жидачівської центральної бібліотеки за гостинність і чудову організацію заходу. Тепле і щире спілкування направду залишило в душі відчуття свята, бо така зацікавлена читацька авдиторія - то найбільший подарунок для автора! Але були ще й інші - чудова книжка пані Марії Турченяк про древній Жидачів, вишуканий набір ручок ( використовуватиму тільки для автографів!), поетичні намистинки юних митців Жидачівщини, квіти і багато добрих слів... Щиро вдячний жидачівським "Устрікам" і дитячому "Струмку" за виконані пісні та всім-всім, хто був на зустрічі! Уклін вам - спілкуймося і тримаймося міцно,бо ми того варті!»
    Дякуємо  Івану Гентошу за щиру, душевну поезію, за іронічно-жартівливі пародії , за те, що даруєте людям радість, впевненість у завтрашній день, любов до життя і до всього оточуючого.
   Читайте, цитуйте, кладіть на музику, поширюйте між друзями! Поезії Івана Гентоша заслуговують на це!

20 лютого 2020 р.

Героям Небесної Сотні присвячується...





Сьогодні, 20 лютого 2020 року, - шості роковини кривавих подій на Майдані під час Революції Гідності. Цього дня, 6 років тому, Україна пережила найтрагічніший етап Революції гідності.. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів - понад 100 осіб.

   У нашій бібліотеці  протягом дня проходили патріотичні  читання .  Наші користувачі мали можливість переглянути відеоролик про героя Небесної Сотні нашого земляка Романа Точина та ознайомитись з новими виданнями ,які представлені на флешбуці «Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість».










 

19 лютого 2020 р.

Ангели пам"яті






В рамках Всесвітньої Тихої акції «Ангели пам’яті»  працівники Жидачівської ЦРБ  провели майстер-клас та виготовили 100 шт. ангеликів для Алеї Небесної Сотні в м. Жидачеві.

14 лютого 2020 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДАРУВАННЯ КНИГ










14 лютого уся читаюча світова спільнота відзначає Міжнародний День дарування книги. Книга, це дійсно найкращий подарунок, який характерезує і того кому дарують і того хто дарує.
   Міжнародний день дарування книг  – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур.  Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. А дійсно, чому б разом з валентинкою не подарувати книгу? Адже це дивовижний спосіб поділитися любов’ю та прийняти участь в добрій справі!


    Міжнародний день дарування книг -  одне з наймолодших свят в календарі. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам.
    Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати книгу. Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов. Вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду. І якщо ви дивитись у майбутнє , думаєте про завтрашній день, дбаєте про дітей і онуків – просимо звернути увагу на інтелектуальний рівень майбутнього покоління. Завтрашні громадяни сьогодні ще вчаться, набувають знань саме з книг. Тому вкрай важливим є прищеплювати любов до книги, читання. І маємо ми це робити усі разом.
    Ось вже кілька років поспіль у нашій бібліотеці діє акція «Подаруй бібліотеці книгу». І надзвичайно приємним є те, що громада активно бере участь . Є багато людей, які розуміють, що їх діти вже виросли і дитячі видання мовчки лежать на полицях, а їх із задоволенням читали б сьогоднішні школярі , що прочитані книги з особистої бібліотеки є тягарем, заповнюють книжкові шафи, а їх із зацікавленістю  прочитають інші шанувальники літератури.   
 Користуючись нагодою хочу подякувати усім добрим людям, які відгукуються на цю акцію. Не можу сьогодні перерахувати їх поіменно, бо доброчинців багато, але велика вдячність усім, особливо старшому поколінню, які дуже часто власноруч з важким тягарем в руках, але з любов’ю і щирістю приносять до бібліотеки книги. Ну а сьогоднішнім слухачам хочу запропонувати
 три простих способи відсвяткувати Міжнародний день дарування книг:
1. Подаруйте власну книгу бібліотеці , другу або члену сім'ї, у дитячий будинок, чи школу-інтернат.
2. Залучайте до цього свята друзів, у т.ч. і через соціальні мережі.
3. Приєднайтеся до буккросингу, який діє за принципом «прочитав – передай іншому». Залиште прочитану книгу у людних місцях ,щоб інші могли її прочитати, або передайте до своєї бібліотеки. Доречі ми організували букросинг у Жидачівській лікарні. Це дуже зручно для хворих. Тому запрошуємо долучайтесь до добровільної ініціативи, яка направлена на підвищення інтересу і доступу до книг як дітей так і дорослих.
Добрі справи робити приємно!

11 лютого 2020 р.

Габсбург, який обрав українську ідентичність
















 Центральна районна бібліотека спільно з Опорним закладом «Жидачівська ЗОШ №2 І-ІІІ ст.» провела годину історичної правди: «Габсбург, який обрав українську ідентичність».
    10 лютого 1895 року у родинному маєтку, що знаходився на острові Люсін, теперішня Хорватія народився ерц-герцог Вільгельм фон Габсбург, якому судилося вписатися в яскраву сторінку національно-визвольної боротьби українського народу під ім’ям Василь Вишиваний.
       Про цю маловідому історичну особистість, який будучи герцогом  захотів стати українцем і піти шляхом національно-визвольної боротьби українського народу розповів вчитель історії Опорного закладу «Жидачівської ЗОШ №2 І-ІІІ ст.» Петро Приходько разом з учнями 10 класу.